ÖZEL FİYAT İSTER MİSİNİZ?
TEKLİF ALIN »

MÜŞTERİ DESTEK:
+90 532 640 55 57

Mutfağınızı yenilemek istiyorsunuz yada yeni bir mutfak tasarlamak istiyorsunuz, mutfak dolapları ve diğer mobilyalar konusunda karar verdiniz ancak mutfak zemini için kararsız kalıyorsanız yazımızda  mutfak zemini için nasıl doğru seçimler yapabilirsiniz, nelere dikkat etmeniz gerekiyor tüm detayları ile size fikir verecek ayrıntılara yazımızda yer veriyoruz.

Yeni bir mutfak tasarlamak bir çok farklı ayrıntının göz önünde bulundurulması anlamına gelir ve bunlar arasında mutfağın hem tarzını hemde kullanımını etkileyen mutfak zemini seçimi yer alır. Yeni bir mutfak tasarlarken şüphesiz ki en önemli etken bu iş için ayırdığınız bütçedir, bu bütçe doğrultusunda karşınıza çıkan zevkinize uygun seçimler yaparsınız. Ancak söz konusu bir zemin seçimi ise dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar vardır, bu noktalar hem uzun vadede sorunsuz kullanım için hemde hayalinizdeki mutfağa sahip olmak anlamında önemli noktalardır.

Mutfak İçin doğru zemin seçimi 

Öncelik olarak mutfağın konumu göz önünde bulundurulmalıdır, müstakil bir ev ile apartman dairesi için yapılan zemin seçimleri farklılık gösterirler. Örnek olarak üst katta yer alan bir mutfak için zemin seçimi yaparken ses yalıtımı gibi detaylara dikkat etmek gerekir, aynı zamanda evde yaşayan bireylerde mutfak zemini seçiminde önemli bir tol oynar. Eğer evde yaşlı ve çocuklar bulunuyor ise öncelik kayma riski olmayan zeminler üzerinde yoğunlaşmaktır.

mutfak zemini nasıl seçilir

Söz konusu mutfak dekorasyonu olunca her zevke ve tarza uyumlu bir çok farklı malzeme seçeneği bulunuyor. Mutfak seçimi yaparken mutfak için düşündüğünüz tarza uygun bir zemin malzemesi seçmelisiniz. Bu anlamda en fazla ilgi gören mutfak tarzlarına bakarak doğru bir seçim yapabilirsiniz. Popüler mutfak tarzları arasında klasik ve modern dekorasyon stilleri olan, country, rustik, endüstriyel, loft için en popüler zemin seçeneği ahşaptır. Bu saydığımız dekorasyon tarzları ile en başarılı ve uyumlu sonucu ahşap zemin ile rahatlıkla alabilirsiniz.

Mutfakta ahşap zemin daha sıcak ve modern bir etki yaratması adına size önerebileceğimiz bir mutfak zemin seçeneği, ancak temizliği kolay olsun, uzun ömürlü aynı zamanda şık bir görünüm olsun diyenler fayansları tercih edebilir. Fayanslar ahşap zeminlere göre daha sert zeminlerdir ve su ile temas ettiğinde kayma riski oluşturabilir, bu anlamda yazımızın başında söz ettiğimiz gibi mutfak zemini seçerken evde yaşayan bireyler göz önünde bulundurulmalıdır. Her iki şekilde hem ahşap zeminin hemde fayans zeminlerin kendilerine göre avantajları ve dezavantajları bulunur, bu tarz seçimler yaparken kişisel zevklerinizi ve mutfakta nasıl bir etki yaratmak istediğinizi iyi analiz etmenizi öneririz.

CategoryBilgi Bankası
© 2018 Antalya Tadilatçım - Tasarım Kodlama:Mahmut Boz
Call Now Button
Sohbet Başlat